Polish accounting (1.0.0-beta3) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Totals
tr: Toplam

en: Item
tr: Öğe

en: Currency
tr: Para birimi

en: Cost
tr: Maliyet

en: Quantity
tr: Miktar

en: File
tr: Dosya

en: None
tr: Hiçbiri

en: Number
tr: Sayı

en: Country
tr: Ülke

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Default
tr: Varsayılan

en: Notes
tr: Notlar

en: Add item
tr: Öğe ekle

en: Month
tr: Ay

en: Income
tr: Gelir

en: Amount
tr: Miktar

en: Tools
tr: Araçlar

en: City
tr: Şehir

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: Unit
tr: Birim

en: Balance
tr: Bakiye

en: Street address
tr: Adres

en: Document
tr: Belge

en: Documents
tr: Belgeler

en: Revenue
tr: Kar

en: Seller
tr: Satıcı

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
tr: %type: %function içinde @message (%file  içindeki %line).
