Polish accounting (1.0.0-beta4) - en to ru translation catalogue (36 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Totals
ru: Всего

en: Item
ru: Элемент

en: Currency
ru: Валюта

en: Cost
ru: Стоимость

en: Quantity
ru: Количество

en: File
ru: Файл

en: None
ru: Нет

en: Number
ru: Число

en: Country
ru: Страна

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Default
ru: По умолчанию

en: Notes
ru: Примечания

en: Remove item
ru: Удалить элемент

en: Add item
ru: Добавить пункт

en: Logo
ru: Логотип

en: Month
ru: Месяц

en: Amount
ru: Сумма

en: Tools
ru: Инструменты

en: City
ru: Город

en: Postal code
ru: Почтовый индекс

en: Unit
ru: Единица измерения

en: No.
ru: Нет.

en: Balance
ru: Баланс

en: Street address
ru: Адрес

en: Due date
ru: Срок

en: Document
ru: Документ

en: Documents
ru: Документы

en: Item name
ru: Название пункта

en: Revenue
ru: Доход

en: Seller
ru: Продавец

en: VAT
ru: НДС

en: Exchange rate
ru: Обменный курс

en: Contractor
ru: Контактёр

en: Issue date
ru: Выпущен
