Poll (2.0.0-alpha2) - en to sv translation catalogue (76 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Node ID
sv: Nod-ID

en: True
sv: Sant

en: View
sv: Visa

en: Teaser
sv: Ingress

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: User
sv: Användare

en: Created
sv: Skapad

en: Question
sv: Fråga

en: Active
sv: Aktiv

en: Page
sv: Sida

en: Hostname
sv: Värdnamn

en: Published
sv: Publicerad

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Sticky at top of lists
sv: Alltid överst i listan

en: Poll duration
sv: Undersökningens varaktighet

en: Poll votes
sv: Röster för undersökning

en: Vote
sv: Rösta

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Desc
sv: Fallande

en: Other
sv: Övriga

en: Choices
sv: Val

en: 1 vote | @count votes
sv[0]: 1 röst
sv[1]: @count röster

en: Votes
sv: Röster

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Choice
sv: Alternativ

en: Results
sv: Resultat

en: Poll settings
sv: Inställningar för undersökningar

en: Voter
sv: Röstare

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
sv: Låter din webbplats ta emot röster i olika ämnen i form av flervalsfrågor.

en: Apply
sv: Applicera

en: Language code
sv: Språkkod

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Offset
sv: Kompensera

en: About
sv: Om

en: Created timestamp
sv: Skapade tidsstämpel

en: Uses
sv: Använder

en: Poll
sv: Undersökning

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Total votes: @votes
sv: Totalt antal röster: @votes

en: Most recent poll
sv: Senaste undersökningen

en: After this period, the poll will be closed automatically.
sv: Undersökningen avslutas automatiskt efter denna tid.

en: Polls
sv: Undersökningar

en: Your vote has been recorded.
sv: Din röst har sparats.

en: Delete items
sv: Radera objekt

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Poll winner
sv: Undersökningens vinnare

en: The winning poll answer.
sv: Det vinnande svaret i undersökningen.

en: Poll winner votes
sv: Antal röster för undersökningens vinnare

en: The number of votes received by the winning poll answer.
sv: Det antal röster som mottagits för det vinnande svaret i undersökningen.

en: Poll winner percent
sv: Procent för undersökningens vinnare

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
sv: Den procent av röster som mottagits för det vinnande svaret i undersökningen.

en: Creating a poll
sv: Skapar en undersökning

en: Viewing polls
sv: Visning av undersökningar

en: Your vote was cancelled.
sv: Din röst har återtagits.

en: Poll vote
sv: Röst i undersökning

en: Edit @label
sv: Redigera @label

en: The number of votes that have been cast on a poll.
sv: Antalet röster som inkommit i en undersökning.

en: The length of time the poll is set to run.
sv: Tiden som undersökningen kommer att pågå.

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Language (fr, en, ...)
sv: Språk (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
sv: Anpassad tidsstämpel
