Poll (from core) (8.x-1.0-alpha1) - en to ug translation catalogue (22 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Poll duration
ug: سايلام ۋاقتى

en: Poll votes
ug: بېلەت تاشلاش

en: Vote
ug: بېلەت تاشلاش

en: Unlimited
ug: چەكسىز

en: Other
ug: باشقا

en: Choices
ug: تاللاشلار

en: Choice
ug: تاللاش

en: Results
ug: نەتىجە

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
ug: بېكەت كۆپ تاللاش سۇئاللىرى شەكلىدە ئوخشاش بولمىغان تېمىلارنىڭ راي سىناش نەتىجىسىگە ئېرىشەلەيدۇ.

en: Language code
ug: تىل كودى

en: About
ug: ھەققىدە

en: Uses
ug: ئىشلىتىش

en: Poll
ug: سايلام

en: Polls
ug: سايلاملار

en: Poll winner
ug: كۆپ بېلەت

en: Creating a poll
ug: سايلام تېمىسى قۇرۇش

en: Viewing polls
ug: سايلام ئەھۋالىنى كۆرۈش
