Poll (from core) (8.x-1.0-beta2) - en to is translation catalogue (34 entries)

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Author
is: Høvundur

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Broyt

en: Reset
is: Tómstilla

en: View
is: Vís

en: Created
is: Stovnað

en: Question
is: Spurningur

en: Active
is: Virkin

en: Page
is: Síða

en: Poll duration
is: Livitíð hjá atkvøðugreiðslu

en: Vote
is: Atkvøð

en: Unlimited
is: Óavmarkað

en: Other
is: Annað

en: Choices
is: Svarmøguleikar

en: 1 vote | @count votes
is[0]: 1 atkvøða
is[1]: @count atkvøður

en: Votes
is: Atkvøður

en: ‹ previous
is: ‹ fyrra

en: next ›
is: næsta ›

en: Choice
is: Val

en: Results
is: Úrslit

en: Poll settings
is: Atkvøðugreiðslu setingar

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
is: Loyvir heimasíðuni at heinta inn atkvøður um ymisk evni, við hjálp av spurningum við ávísum svarmøguleikum.

en: Language code
is: Málkota

en: « first
is: « fyrsta

en: last »
is: síðsta »

en: About
is: Um

en: Poll
is: Atkvøðugreiðsla

en: Most recent poll
is: Nýggjasta atkvøðugreiðsla

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
is: Atkvøðan hjá tær kundi ikki skrásetast, av tí at tú ikki valdi nakran av valmøguleikunum.

en: Polls
is: Atkvøðugreiðslur
