Poll (from core) (8.x-1.0-beta3) - en to ast translation catalogue (25 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Author
ast: Autor

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: Reset
ast: Reafitar

en: View
ast: Vista

en: n/a
ast: n/d

en: Created
ast: Fechu

en: Question
ast: Entruga

en: Active
ast: Activu

en: Page
ast: Páxina

en: Poll duration
ast: Duración del cuestionariu

en: Poll votes
ast: Cotos del cuestionariu

en: Unlimited
ast: Ilimitáu

en: Other
ast: Otru

en: Choices
ast: Opciones

en: Votes
ast: Votos

en: ‹ previous
ast: ‹ anterior

en: next ›
ast: siguiente ›

en: Choice
ast: Esbilla

en: Results
ast: Resultaos

en: Poll settings
ast: Preferencies de los cuestionarios
