Poll (8.x-1.0-beta3) - en to cs translation catalogue (59 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Author
cs: Autor

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: View
cs: Zobrazit

en: Teaser
cs: Úvodník

en: n/a
cs: není

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Question
cs: Otázka

en: Active
cs: Aktivní

en: Page
cs: Stránka

en: Poll duration
cs: Trvání ankety

en: Poll votes
cs: Hlasy v anketě

en: Vote
cs: Hlasovat

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Desc
cs: Sestupně

en: Other
cs: Jiné

en: Choices
cs: Možnosti výběru

en: 1 vote | @count votes
cs[0]: @count hlas
cs[1]: @count hlasy
cs[2]: @count hlasů

en: Votes
cs: Hlasy

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Choice
cs: Možnost

en: Results
cs: Výsledky

en: Poll settings
cs: Nastavení anket

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
cs: Umožňuje vytváření uživatelských anket.

en: Apply
cs: Použít

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Offset
cs: Posun

en: About
cs: Popis

en: Uses
cs: Použití

en: Poll
cs: Anketa

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Most recent poll
cs: Aktuální anketa

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
cs: Váš hlas nemůže být započítán, protože nebyly vybrány žádné volby.

en: Polls
cs: Ankety

en: Delete items
cs: Smazat položky

en: Operations links
cs: Odkazy na operace

en: Poll winner
cs: Vítěz ankety

en: The winning poll answer.
cs: Vítězná odpověď ankety.

en: Poll winner votes
cs: Počet hlasů u vítěze ankety

en: The number of votes received by the winning poll answer.
cs: Počet hlasů zaznamenaných u vítězné otázky ankety.

en: Poll winner percent
cs: Podíl hlasů u vítěze ankety

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
cs: Procento hlasů zaznamenaných u vítězné odpovědi.

en: Creating a poll
cs: Vytvoření ankety

en: Viewing polls
cs: Prohlížení anket

en: Your vote was cancelled.
cs: Váš hlas byl zrušen.

en: The number of votes that have been cast on a poll.
cs: Počet hlasů zaznamenaných v anketě.

en: The length of time the poll is set to run.
cs: Doba, po kterou bude anketa aktivní.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
cs: Opravdu chcete smazat všechny položky ze zdroje %feed?
