Poll (8.x-1.0) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Author
bn: লেখক

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Unlimited
bn: অসীম

en: 1 vote | @count votes
bn[0]: 1 টি ভোট
bn[1]: @count টি ভোট

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ
