Poll (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (55 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Author
id: Penulis

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: View
id: Lihat

en: Teaser
id: Ringkasan

en: n/a
id: t/t

en: Created
id: Dibuat

en: Question
id: Pertanyaan

en: Active
id: Aktif

en: Page
id: Halaman

en: Poll duration
id: Durasi poling

en: Poll votes
id: Suara poling

en: Vote
id: Pilih

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Other
id: Lainnya

en: Choices
id: Pilihan

en: 1 vote | @count votes
id[0]: 1 suara
id[1]: @count suara

en: Votes
id: Suara

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Choice
id: Pilihan

en: Results
id: Hasil

en: Poll settings
id: Pengaturan poling

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
id: Membolehkan situs anda menjadi sarana jajak pendapat berbagai topik.

en: Apply
id: Terapkan

en: Language code
id: Kode bahasa

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: Poll
id: Poling

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Most recent poll
id: Poling terbaru

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
id: Suara anda tidak bisa dihitung karena anda belum mengisi pilihan.

en: Polls
id: Poling

en: Delete items
id: Hapus item

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Poll winner
id: Pemenang poling

en: The winning poll answer.
id: Jawaban pemenang poling.

en: Poll winner votes
id: Suara pemenang poling

en: The number of votes received by the winning poll answer.
id: Jumlah suara yang diterima oleh pemenang jawaban poling.

en: Poll winner percent
id: Persentase pemenang poling

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
id: Persentase suara yang diterima pemenang jawaban poling.

en: Creating a poll
id: Buat jajak pendapat

en: Viewing polls
id: Lihat jajak pendapat

en: Your vote was cancelled.
id: Suara anda telah dibatalkan.

en: The number of votes that have been cast on a poll.
id: Jumlah pemilih yang sudah memilih poling.

en: The length of time the poll is set to run.
id: Panjang waktu poling disetel untuk dijalankan.

en: Asc
id: Urutan turun

en: Lists (Views)
id: Daftar (View)
