Poll (8.x-1.1) - en to is translation catalogue (22 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Author
is: Höfundur

en: Yes
is: Já

en: Edit
is: Breyta

en: View
is: Skoða

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: n/a
is: á ekki við

en: View results
is: Skoða niðurstöður

en: Created
is: Stofnað

en: Question
is: Spurning

en: Active
is: Virkt

en: Vote
is: Kjósa

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: 1 vote | @count votes
is[0]: 1 atkvæði
is[1]: @count atkvæði

en: Votes
is: Atkvæði

en: Choice
is: Valkostur

en: Results
is: Niðurstöður

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
is: Leyfir uppsetningu kannana á vefnum þínum í formi krossaspurninga.

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: About
is: Um
