Poll (8.x-1.3) - en to bs translation catalogue (31 entries)

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Author
bs: Autor

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Edit
bs: Izmjeni

en: View
bs: Pregled

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Created
bs: Kreiran

en: Question
bs: Pitanje

en: Active
bs: Aktivan

en: Page
bs: Strana

en: Poll duration
bs: Trajanje ankete

en: Vote
bs: Glas

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Votes
bs: Glasovi

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Choice
bs: Izbor

en: Results
bs: Rezultati

en: Poll settings
bs: Postavke ankete

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
bs: Dozvoljava vašoj stranici da registruje glasove na različite teme u obliku upitnika sa višestrukim odgovorima.

en: Apply
bs: Primjeni

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Poll
bs: Anketa

en: Most recent poll
bs: Zadnja anketa

en: After this period, the poll will be closed automatically.
bs: Poslije ovog perioda, anketa će se automatski zatvoriti.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
bs: Vaš izbor nije sačuvan jer niste ništa odabrali.

en: Polls
bs: Ankete
