Poll (8.x-1.3) - en to hu translation catalogue (68 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Author
hu: Szerző

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: True
hu: Igaz

en: View
hu: Megtekintés

en: Teaser
hu: Bevezető

en: n/a
hu: n. a.

en: Created
hu: Létrehozva

en: Question
hu: Kérdés

en: Active
hu: Aktív

en: Page
hu: Oldal

en: Poll duration
hu: Szavazás időtartama

en: Poll votes
hu: Szavazatok

en: Vote
hu: Szavazat

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Desc
hu: Csökk

en: Other
hu: Egyéb

en: N
hu: É

en: Choices
hu: Választások

en: 1 vote | @count votes
hu[0]: 1 szavazat
hu[1]: @count szavazat

en: Votes
hu: Szavazatok

en: Sort by
hu: Rendezés

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Choice
hu: Lehetőség

en: Results
hu: Eredmények

en: Poll settings
hu: Szavazás beállításai

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
hu: Egyszerű szavazások lebonyolítását teszi lehetővé.

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Offset
hu: Eltolás

en: About
hu: Leírás

en: Uses
hu: Használat

en: Poll
hu: Szavazás

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Most recent poll
hu: Legutóbbi szavazás

en: After this period, the poll will be closed automatically.
hu: Ezt követően a szavazás automatikusan lezárul.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
hu: A szavazat nem rögzíthető, mert egy lehetőség sem volt kiválasztva.

en: Polls
hu: Szavazások

en: Delete items
hu: Elemek törlése

en: Operations links
hu: Műveletek hivatkozásai

en: Poll winner
hu: Szavazás győztese

en: The winning poll answer.
hu: A győztes válasz.

en: Poll winner votes
hu: Győztes szavazatok

en: The number of votes received by the winning poll answer.
hu: Ennyi szavazatot kapott a győztes szavazási lehetőség.

en: Poll winner percent
hu: Győztes szavazat aránya

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
hu: A győztes szavazati lehetőség százalékos aránya.

en: Creating a poll
hu: Egy szavazás létrehozása

en: Viewing polls
hu: Szavazatok megtekintése

en: Your vote was cancelled.
hu: A szavazat vissza lett vonva.

en: Edit @label
hu: @label szerkesztése

en: The number of votes that have been cast on a poll.
hu: Egy szavazáson leadott szavazatok száma.

en: The length of time the poll is set to run.
hu: Az időtartam, amíg a szavazás tart.

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Lists (Views)
hu: Listák (Nézetek)

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
hu: %feed csatornából az összes elem biztosan törölhető?

en: Cancel own vote
hu: Saját szavazat törlése

en: Administer polls
hu: Szavazások adminisztrációja

en: There are no settings yet.
hu: Még nincsenek beállítások.
