Poll private (1.0.0) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Active
cy: Gweithredol

en: Other
cy: Arall

en: Save settings
cy: Cadw gosodiadau
