Poll private (1.0.0) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Active
fil: Aktibo

en: Save settings
fil: Pangalagaan ang mga pagtatakda
