Poll private (1.0.0) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Email
ja: メール

en: Active
ja: アクティブ

en: Other
ja: その他

en: Save settings
ja: 設定の保存

en: Token
ja: トークン
