Poool (1.0.0) - en to hu translation catalogue (24 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: Settings
hu: Beállítások

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Custom
hu: Egyéni

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Percent
hu: Százalék

en: Mode
hu: Mód

en: Role
hu: Szerepkör

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Excerpt
hu: Szemelvény

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Subscription
hu: Feliratkozás

en: Registration
hu: Regisztráció

en: Add tracking for specific roles
hu: Követőkód megjelenítése bizonyos szerepkörök számára

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Add to the selected roles only
hu: Csak a kijelölt szerepköröknek.

en: Add to every role except the selected ones
hu: Kivéve a kijelölt szerepköröknek.

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
hu: Ha egyik szerepkör sincs kiválasztva, akkor az összes felhasználó követve lesz. Ha egy felhasználó egyik bejelölt szerepkörnek a tagja, akkor követve lesz (vagy kihagyva, a beállítástól függően).

en: Entity bundle
hu: Mezőköteg

en: Entity bundles
hu: Mezőkötegek

en: Path "@page" not prefixed with slash.
hu: „@page” útvonal elején nincs per jel.

en: Empty formatter
hu: Üres formázó
