Popin (8.x-1.0-beta4) - en to jv translation catalogue (6 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Description
jv: Katrangan

en: Link text
jv: Teks pranala

en: Subtitle
jv: Sub judul

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Text format
jv: Format tèks
