Popin (8.x-1.0-beta5) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Description
oc: Descripcion

en: Link text
oc: Tèxte del ligam

en: Close
oc: Tampar

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Text format
oc: Format de tèxte
