Popup entity (1.0.0) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Center
id: Tengah

en: Settings
id: Pengaturan

en: Top
id: Atas

en: View
id: Lihat

en: Display
id: Tampilan

en: Created
id: Dibuat

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Active
id: Aktif

en: Bottom
id: Dasar

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Position
id: Posisi

en: Authoring information
id: Informasi penulisan

en: Middle
id: Tengah

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Changed
id: Berubah

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: Translations
id: Terjemahan

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Administrative title
id: Judul administrasi
