Popup entity (1.0.0) - en to bg translation catalogue (20 entries)

en: Title
bg: Заглавие

en: Delete
bg: Изтриване

en: Author
bg: Автор

en: Actions
bg: Действия

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Edit
bg: Редактирай

en: Center
bg: Център

en: Settings
bg: Настройки

en: Top
bg: Връх

en: View
bg: Прегледай

en: Display
bg: Дисплей

en: Created
bg: Създадено

en: Active
bg: Активен

en: Bottom
bg: Дъно

en: Visibility
bg: Видимост

en: Authoring information
bg: Информация за автора

en: Right
bg: Дясно

en: @type: deleted %title.
bg: @type: изтрит %title.

en: Language code
bg: Код на език
