Popup entity (1.0.0) - en to he translation catalogue (31 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Delete
he: מחיקה

en: Author
he: מחבר/ת

en: Actions
he: פעולות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Center
he: מרכז

en: Settings
he: הגדרות

en: Top
he: עליון

en: View
he: צפיה

en: Display
he: תצוגה

en: Created
he: נוצר

en: Horizontal
he: אופקי

en: Vertical
he: אנכי

en: Active
he: פעיל

en: Bottom
he: למטה

en: Visibility
he: ניראות

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Position
he: מיקום

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: Middle
he: אמצע

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Changed
he: השתנה

en: @type: deleted %title.
he: @type: %title נמחק.

en: Translations
he: תרגומים

en: Language code
he: קוד השפה

en: Popup
he: פופאפ

en: Administrative title
he: כותרת בממשק הניהול
