Popup entity (1.0.0) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Author
pt: Autor

en: Actions
pt: Ações

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Center
pt: Central

en: Settings
pt: Configurações

en: Top
pt: Superior

en: View
pt: Ver

en: Display
pt: Exibição

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Bottom
pt: Inferior

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Position
pt: Posição

en: Authoring information
pt: Informações de autoria

en: Middle
pt: Meio

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Changed
pt: Alterado

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title foi apagado.

en: Translations
pt: Traduções

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Popup settings
pt: Configurações de Popup

en: Administrative title
pt: Título administrativo

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
