Popup Entity With Integration (1.0.0) - en to fr translation catalogue (46 entries)

en: Forms
fr: Formulaires

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Remove
fr: Retirer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Manage
fr: Gérer

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Block
fr: Bloc

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Field ID
fr: identifiant (ID) de champ

en: Field type
fr: Type de champ

en: Fields
fr: Champs

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Debug Mode
fr: Mode débogage

en: Link text
fr: Texte du lien

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Global Settings
fr: Paramètres globaux

en: Content Type
fr: Type de contenu

en: Overlay
fr: Premier plan (overlay)

en: Machine name
fr: Nom système

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: About
fr: À propos

en: Default theme
fr: Thème par défaut

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Debug mode
fr: Mode debug

en: Popup Settings
fr: Paramètres de Popup

en: Field label
fr: Étiquette du champ

en: Button Text
fr: Texte du bouton

en: Slide Up
fr: Glisser vers le haut

en: Modern
fr: Moderne

en: No text
fr: Pas de texte

en: Close popup
fr: Fermer la popup

en: Dark
fr: Sombre

en: Custom HTML
fr: HTML personnalisé

en: View Mode
fr: Mode d'affichage

en: Custom Text
fr: Texte Personnalisé

en: Webform ID
fr: Identifiant (ID) du webform
