Popup Entity With Integration (1.0.0) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Delete
pt: Apagar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Manage
pt: Gerenciar

en: Block
pt: Bloco

en: Custom
pt: Personalizado

en: Field ID
pt: ID do Campo

en: Field type
pt: Tipo do campo

en: Fields
pt: Campos

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Configuration
pt: Configurações

en: Link text
pt: Texto do link

en: Global Settings
pt: Configurações globais

en: Content Type
pt: Tipo de conteúdo

en: Animation
pt: Animação

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: About
pt: Sobre

en: Default theme
pt: Tema padrão

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Debug mode
pt: Modo debug

en: Popup settings
pt: Configurações de Popup

en: Field label
pt: Rótulo do campo

en: Slide Up
pt: Rolar para cima

en: Minimal
pt: Mínimo

en: Dark
pt: Escuro

en: Custom HTML
pt: HTML personalizado

en: Close button
pt: Botão fechar

en: Popup title
pt: Título do Popup

en: Custom Text
pt: Texto Customizado
