Popup Entity With Integration (1.0.0) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Manage
tr: Yönetim

en: Block
tr: Blok

en: Custom
tr: Özel

en: Field ID
tr: Alan kimliği

en: Field type
tr: Alan tipi

en: Fields
tr: Alanlar

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Features
tr: Özellikler

en: Content Type
tr: İçerik çeşidi

en: Overlay
tr: Üst katman

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: About
tr: Hakkında

en: Default theme
tr: Ön tanımlı tema

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Debug mode
tr: Hata ayıklama (debug) kipi

en: Popup settings
tr: Açılır pencere ayarları

en: Minimal
tr: En az
