Popup Entity With Integration (1.0.0) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Forms
hi: प्रपत्र

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: URL
hi: यूआरएल

en: Manage
hi: प्रबंधित

en: ID
hi: आईडी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Field type
hi: क्षेत्र प्रकार

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Minimal
hi: अल्पतम
