Popup Entity With Integration (1.0.0) - en to hu translation catalogue (51 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: URL
hu: Webcím

en: Manage
hu: Kezelés

en: ID
hu: Azonosító

en: Block
hu: Blokk

en: Custom
hu: Egyéni

en: Field ID
hu: Mezőazonosító

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Fields
hu: Mezők

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Features
hu: Jellemzők

en: Global Settings
hu: Általános beállítások

en: Content Type
hu: Tartalomtípus

en: Webform
hu: Űrlap

en: Animation
hu: Animáció

en: Overlay
hu: Átfedés

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: About
hu: Leírás

en: Default theme
hu: Alapértelmezés szerinti smink

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Debug mode
hu: Hibakereső mód

en: Field Order
hu: Mezők sorrendje

en: Popup Settings
hu: Felugró ablakok beállítása

en: Popup settings
hu: Felugró ablak beállítások

en: Field label
hu: Mező cimkéje

en: Button Text
hu: Gombfelirat

en: Minimal
hu: Minimális

en: No text
hu: Szöveg nélkül

en: Dark
hu: Sötét

en: Show overlay
hu: Átfedés megjelenítése

en: Show close button
hu: Bezárás gomb megmutatása

en: View Mode
hu: Nézetmód

en: Custom Text
hu: Egyéni szöveg

en: Field content
hu: Mezőtartalom
