Popup Entity With Integration (1.0.0) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Forms
it: Form

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Manage
it: Gestisci

en: Block
it: Blocco

en: Custom
it: Personalizzato

en: Field ID
it: ID Campo

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Fields
it: Campi

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Configuration
it: Configurazione

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: Features
it: Funzionalità

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: About
it: Informazioni

en: Default theme
it: Tema predefinito

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Field label
it: Etichetta del campo

en: Minimal
it: Minimale

en: Dark
it: Scuro
