Popup Lite (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Views
fr: Vues

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Visibility
fr: Visibilité

en: Published
fr: Publié

en: Media
fr: Média

en: Appearance
fr: Apparence

en: Template
fr: Gabarit

en: Created date
fr: Date de création

en: Updated date
fr: Date de mise à jour

en: Changed
fr: Modifié

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Overlay
fr: Premier plan (overlay)

en: Overlay color
fr: Couleur du calque

en: Tracking
fr: Suivi

en: Fullscreen
fr: Plein écran

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
fr: Spécifiez des pages en utilisant leurs chemins. Entrez un chemin par ligne. Le caractère '*' est un caractère de remplacement. Exemples de chemin : %user-wildcard pour chaque page utilisateur. %front est la page d'accueil.
