Popup Lite (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Content
hi: सामग्री

en: Author
hi: लेखक

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Views
hi: द्रश्य

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Visibility
hi: दर्शनीयता

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Media
hi: मीडिया

en: Appearance
hi: भेष

en: Template
hi: फर्मा

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Changed
hi: बदल गया

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित
