Popup Lite (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Views
id: View

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Custom
id: Tersuai

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Appearance
id: Penampilan

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Updated date
id: Tanggal pembaruan

en: Changed
id: Berubah

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan jalurnya. Masukkan satu jalur per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Jalur contoh adalah %user-wildcard untuk setiap halaman pengguna. %front adalah halaman depan
