Popup Lite (1.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (23 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Content
pl: Zawartość

en: Author
pl: Autor

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Views
pl: Widoki

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Created
pl: Utworzono

en: Custom
pl: Własne

en: Visibility
pl: Widoczność

en: Published
pl: Opublikowane

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Template
pl: Szablon

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Overlay
pl: Nakładka

en: Overlay color
pl: Kolor nakładki

en: Fullscreen
pl: Pełen ekran

en: Operations links
pl: Odnośniki do czynności

en: The Name of the associated user.
pl: Nazwa powiązanego użytkownika.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
pl: Należy wskazać strony podając ich ścieżki, po jednej na wiersz. Znak '*' zastępuje dowolny ciąg. Przykładowo ścieżka %user-wildcard oznacza każdą stronę z profilem użytkownika. Ścieżka %front oznacza stronę główną.
