Popup Lite (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Custom
pt: Personalizado

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Published
pt: Publicado

en: Media
pt: Mídia

en: Appearance
pt: Aparência

en: Template
pt: Modelo

en: Created date
pt: Data de criação

en: Updated date
pt: Data de atualização

en: Changed
pt: Alterado

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Tracking
pt: Rastreamento

en: Fullscreen
pt: Tela Cheia

en: Operations links
pt: Links de operações

en: Popup title
pt: Título do Popup

en: The Name of the associated user.
pt: O nome do usuário associado.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
pt: Especifique páginas usando suas URLs. Digite uma URL por linha. O caractere '*' serve como curinga. Um caminho de exemplo é %user-wildcard para cada página do usuário. Use %front para a página inicial.
