Popup Lite (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Views
it: Viste

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Visibility
it: Visibilità

en: Published
it: Pubblicato

en: Appearance
it: Aspetto

en: Created date
it: Data creazione

en: Updated date
it: Data modifica

en: Changed
it: Modificato

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Overlay color
it: Colore sfumatura

en: Fullscreen
it: Schermo intero

en: Operations links
it: Link operativi
