Popup message (2.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Value
hi: मान

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Format
hi: प्रारूप

en: Visibility
hi: दर्शनीयता

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Style
hi: अंदाज

en: Show block on specific pages
hi: ब्लॉकों को विशिष्ट पृष्ठों पर दिखायें।
