Popup message (2.0.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (16 entries)

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Title
hr: Naziv

en: Pages
hr: Stranice

en: Value
hr: Vrijednost

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Settings
hr: Postavke

en: Format
hr: Oblik

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Style
hr: Stil

en: Show block on specific pages
hr: Prikaži blok na određenim stranicama

en: All pages except those listed
hr: Sve stranice osim navedenih

en: Only the listed pages
hr: Samo na navedenim stranicama

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hr: Odredite stranice koristeći njihove putanje. Unesite jednu putanju po redu. Znak '*' služi kao nadomjestak. Primjeri putanja su %blog za blog stranicu i %blog-nadomjestak za svaki osobni blog. %front je za naslovnicu.
