Popup message (2.0.0) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Title
fr: Titre

en: Value
fr: Valeur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Settings
fr: Paramètres

en: Visibility
fr: Visibilité

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Delay
fr: Délai

en: Popup Message
fr: Message de popup

en: Expire
fr: Date d'expiration

en: Show block on specific pages
fr: Afficher le bloc sur certaines pages seulement

en: Message body
fr: Corps du message

en: Cookie settings
fr: Paramètres de cookie

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fr: Spécifier les pages en utilisant leurs chemins. Saisir un chemin par ligne. Le caractère «*» est un caractère de remplacement (aussi appelé joker ou wildcard). Exemples de chemins : %blog pour la page du blog et %blog-wildcard pour tous les blogs personnels. %front représente la page d’accueil.

en: Popup style
fr: Style de popup
