Popup message (2.0.1) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Title
ar: العنوان

en: Pages
ar: الصفحات

en: Value
ar: القيمة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Format
ar: التنسيق

en: Visibility
ar: الرؤية

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Style
ar: نمط

en: Show block on specific pages
ar: أظهر الصندوق في صفحات محددة

en: All pages except those listed
ar: كل الصفحات باستثناء تلك المدرجة في القائمة

en: Only the listed pages
ar: فقط الصفحات المدرجة في القائمة

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: حدد الصفحات باستخدام المسارات الخاصة بها، أدخل مسار واحد في كل سطر. العلامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. مثلاً %blog لمسار المدونة و %blog-wildcard لأي مدونة شخصية. %front هي الصفحة الرئيسية.
