Popup message (3.0.1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Title
it: Titolo

en: Pages
it: Pagine

en: Value
it: Valore

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Settings
it: Impostazioni

en: Format
it: Formato

en: Visibility
it: Visibilità

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Style
it: Stile

en: Show block on specific pages
it: Mostra il blocco su pagine specifiche

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.
