Popup message (3.0.1) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Title
pt: Título

en: Pages
pt: Páginas

en: Value
pt: Valor

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Settings
pt: Configurações

en: Format
pt: Formato

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Delay
pt: Atraso

en: Popup Message
pt: Mensagem de Popup

en: Style
pt: Estilo

en: Show block on specific pages
pt: Exibir o bloco apenas nas páginas determinadas

en: Message body
pt: Corpo da mensagem

en: Cookie settings
pt: Configurações de cookies

en: All pages except those listed
pt: Todas as páginas, exceto as listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Especifique páginas usando suas URLs. Digite uma URL por linha. O caractere '*' serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.
