Popup message (3.0.1) - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Title
ro: Titlu

en: Pages
ro: Pagini

en: Value
ro: Valoare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Settings
ro: Setări

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Style
ro: Stil

en: Show block on specific pages
ro: Afişează blocul pe anumite pagini

en: All pages except those listed
ro: Pe toate paginile cu excepţia celor listate

en: Only the listed pages
ro: Numai în paginile listate

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Se specifică paginile folosind căile lor. Se introduce o cale per linie. Caracterul '*' este universal. Căi de exemplificare sunt %blog pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.
