Popup message (3.0.3) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Title
id: Judul

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Value
id: Nilai

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Settings
id: Pengaturan

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Style
id: Gaya

en: Show block on specific pages
id: Tampilkan blok pada halaman tertentu

en: All pages except those listed
id: Semua halaman kecuali yang tercantum

en: Only the listed pages
id: Hanya halaman yang terdaftar

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.
