Popup message (8.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Pages
hu: Oldalak

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Delay
hu: Késleltetés

en: Popup Message
hu: Felugró üzenet

en: Show block on specific pages
hu: Megjelenítés bizonyos oldalakon

en: Message body
hu: Üzenet törzse

en: All pages except those listed
hu: Minden oldal, kivéve a listában szereplők

en: Only the listed pages
hu: Csak a listában szereplő oldalak

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Enable Popup
hu: Felugró engedélyezése

en: Popup message settings
hu: Felugró üzenetek beállítása

en: Popup style
hu: Felugró stílus
