Portfolio theme (8.x-1.2) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Text color
hu: Szövegszín

en: White
hu: Fehér

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Light
hu: Világos

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Blue Lagoon (default)
hu: Kék lagúna (alapértelmezés)

en: Main background
hu: Általános háttér

en: Sidebar background
hu: Oldalsáv háttere

en: Sidebar borders
hu: Oldalsáv keretei

en: Footer background
hu: Lábléc háttere

en: Plum
hu: Szilva

en: Title and slogan
hu: Cím és jelmondat

en: Firehouse
hu: Tűzoltóság

en: Ice
hu: Jég

en: Dark
hu: Sötét

en: Header background top
hu: Fejléc háttere fent

en: Header background bottom
hu: Fejléc háttere lent
