Portfolio theme (8.x-1.2) - en to pl translation catalogue (21 entries)

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: White
pl: Biały

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Transparent
pl: Przeźroczysty

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Light
pl: Jasny

en: Primary
pl: Główny

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Blue Lagoon (default)
pl: Błękitna laguna (domyślny)

en: Slate
pl: Popielaty

en: Main background
pl: Główne tło

en: Sidebar background
pl: Tło paska bocznego

en: Sidebar borders
pl: Obrys paska bocznego

en: Footer background
pl: Tło stopki

en: Plum
pl: Śliwka

en: Title and slogan
pl: Tytuł i slogan

en: Firehouse
pl: Remiza

en: Ice
pl: Lód

en: Dark
pl: Ciemny

en: Header background top
pl: Górne tło nagłówka

en: Header background bottom
pl: Dolne tło nagłówka
