Portfolio theme (8.x-1.2) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Text color
ar: لون النص

en: White
ar: أبيض

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Blue Lagoon (default)
ar: البحيرة الزرقاء (الافتراضية)

en: Slate
ar: اللوح

en: Main background
ar: الخلفية الرئيسية

en: Sidebar background
ar: خلفية العمود الجانبي

en: Sidebar borders
ar: إطار العمود الجانبي

en: Footer background
ar: خلفية حاشية الصفحة

en: Plum
ar: الخوخ

en: Title and slogan
ar: العنوان والشعار

en: Firehouse
ar: محطة الإطفاء

en: Ice
ar: الجليد
