Portfolio theme (8.x-1.2) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Text color
da: Tekstfarve

en: White
da: Hvid

en: Link color
da: Linkfarve

en: Transparent
da: Gennemsigtig

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Light
da: Lyst

en: Primary
da: Primær

en: Secondary
da: Sekundær

en: Blue Lagoon (default)
da: Blue Lagoon (standard)

en: Main background
da: Baggrund

en: Sidebar background
da: Sidebar baggrund

en: Sidebar borders
da: Sidebar rammer

en: Footer background
da: Footer baggrund

en: Plum
da: Blommefarvet

en: Title and slogan
da: Titel og slogan

en: Firehouse
da: Brandstation

en: Ice
da: Is

en: Dark
da: Mørkt

en: Header background top
da: Sidehovede baggrund top

en: Header background bottom
da: Sidehovede baggrund bund
