Portfolio theme (8.x-1.2) - en to el translation catalogue (10 entries)

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: White
el: Λευκό

en: Link color
el: Χρώμα συνδέσμου

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Blue Lagoon (default)
el: Blue Lagoon (προκαθορισμένο)

en: Main background
el: Κυρίως φόντο

en: Sidebar background
el: Φόντο πλευρικής στήλης

en: Sidebar borders
el: Πλαίσια πλευρικής στήλης

en: Footer background
el: Φόντο υποσέλιδου

en: Title and slogan
el: Τίτλος και σλόγκαν
