Portfolio theme (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Text color
it: Colore del testo

en: White
it: Bianco

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Transparent
it: Trasparente

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Light
it: Chiaro

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Blue Lagoon (default)
it: Laguna Blu (predefinito)

en: Main background
it: Sfondo principale

en: Sidebar background
it: Sfondo della barra laterale

en: Sidebar borders
it: Bordi della barra laterale

en: Footer background
it: Sfondo piè di pagina

en: Plum
it: Prugna

en: Title and slogan
it: Titolo e slogan

en: Ice
it: Ghiaccio

en: Dark
it: Scuro

en: Header background top
it: Sfondo intestazione in alto

en: Header background bottom
it: Sfondo intestazione in basso
