Portfolio theme (8.x-1.2) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: White
nl: Wit

en: Link color
nl: Linkkleur

en: Transparent
nl: Transparant

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Light
nl: Licht

en: Primary
nl: Primair

en: Secondary
nl: Secundair

en: Blue Lagoon (default)
nl: Blue Lagoon (standaard)

en: Main background
nl: Algemene achtergrond

en: Sidebar background
nl: Achtergrond zijbalk

en: Sidebar borders
nl: Randen zijbalk

en: Footer background
nl: Achtergrond voet

en: Title and slogan
nl: Titel en slogan

en: Dark
nl: Donker

en: Header background top
nl: Achtergrond kop bovenkant

en: Header background bottom
nl: Achtergrond kop onderkant
